Select Your Language: Türkçe English French
 
   
 
ÇEVRE


Çevre konusunda duyarlılık, ABD ve Avrupa'da başlamış ve son yıllarda diğer ülkeleri de sararak yayılmıştır. Proseslerin tasarım ve değerlendirmelerinde çevre faktörünün göz önüne alınması iki ana nedene dayanır:

- Firmanın bulunduğu yörenin toplumsal duyarlılığı ile merkezi ve yerel yönetimlerin yaptırımları,

- Firma müşterisinin yaşadığı ülkenin ekonomik-politik yaptırımları

İlk neden kalıcı gelişmenin, ancak doğal kaynakların akılcı kullanımı ve atıkların çevre kirlenmesini azaltacak şekilde değerlendrilmesi yollarıyla sağlanabilceği görüşüne dayanmaktadır.

İkinci neden ise, ekonomik ve politik boyutları içermesi sebebiyle farklılık göstermektedir. Yaptırımların kaynağı siyasi ve ekonomik örgütler de olabilmektedir (Avrupa Topluluğu gibi).

Merkezi ve yerel yönetimlerin çevreye ilişkin düzenlemeleri kalite yönetim sistemleri üzerinde dolaylı bir etkiye sahipken, çevre yönetim sistemleri üzerinde doğrudan etkilidir. Sonuçta çevre yönetim sistemlerinin, farklı ülkelerdeki uygulamaları değişiklikler gösterebilmektedir.

NOD YAPI, ilgili standartlara uygunluğu ile, çevre yönetim sistemlerinin standardizasonunu temin etmeye çalışmaktadır.   

NOD YAPI UYGULAMALARININ TÜMÜNDE DOĞADAN ELDE EDİLEN GERİ DÖNÜŞÜMÜ OLAN MALZEMELER KULLANMAKTADIR. İNSAN SAĞLIĞINI KÖTÜ ETKİLEYECEK BİR MALZEME VE UYGULAMADAN KAÇINMAKTADIR.

 

  

 

  Tüm Hakları NOD Yapı'ya aittir. Sitedeki materyaller izinsiz olarak kullanılamaz.
Tasarım & Programlama : Viyola Bilişim Hizmetleri