Select Your Language: Türkçe English French
 
   
 
Metrajalma & Tekliflendirme

Cam Elyafı Takviyeli Beton’un Temel kalıp bilgisi ve kısıtlarına hâkim olmak ve CTB için Standart toleransları biliyor olmak, Mimar ve mühendisin CTB tasarım şekil ve formlarının nasıl üretildiği bilmesine olanak sağlar ve sistemi daha iyi çözmesini sağlar. Bir projede, CTB maliyetini etkileyebilecek bazı tasarım ilkeleri şunlardır:

 

Detayların yoğunluğu: CTB ile grif detaylar veya büyük ve düzgün eğriler üretebilir. Bu tarz detaylar kauçuk kalıp şekillendiricileri gerektirir. Basit büyük düzlükler ve eğrilikler cam elyafı ile güçlendirilmiş sert kalıplardan alınabilir. Kauçuk kalıplar biraz pahalı olsa da, kalıplama sayısı ne kadar artarsa birim maliyet o kadar düşmektedir. 

 

CTB Elemanlarının tekrar eden parça adedi: Aynı kalıptan birden çok döküm alınması, bir döküm alınmasına göre çok daha ekonomiktir.

 

Büyüklük: CTB elemanı 8.5 metreye kadar üretilebilir. Ama, uzunluk ne kadar büyük olursa, taşıma-istif-sevkiyat o kadar zorlaşır. Biz, azami 4 mt uzunluğu önermekteyiz.

 

Doku Bitişi: CTB elemanları doğal dokusunda teslim edilebileceği gibi aynı zamanda kumlanmış, asitle yıkanmış olarak da verilebilir veya boyanabilir de ve bunların her biri farklı bir maliyet getirir. 

 

Özel Gereksinimler: Köşeler, Açılı Yerler vb. bazı özel tasarım noktalarıdır. Aksi belirtilmedikçe, tüm CTB köşeleri 1.5 mm ila 3 mm arasında paha sahip olmalıdır. 

  Tüm Hakları NOD Yapı'ya aittir. Sitedeki materyaller izinsiz olarak kullanılamaz.
Tasarım & Programlama : Viyola Bilişim Hizmetleri