top of page
Servisler
Dizayn
Mühendislik
Prototip
architect-vs-home-designer.jpg
Dizayn

NOD YAPI ekibi olarak panellerin, bileşen montajlarının ve bağlantıların tasarımını, mühendislik hesaplarını, imalat çizimlerini ve yapılan imalatların kontrolünü, montaj çizimlerini ve yapılan montajların kontrolünü gerçekleştirmekteyiz. Tasarımlar Mimar ve mühendis ekiplerimiz ile İstanbul'da bulunan teknik ofiste gerçekleştirilirken, üretim ve sevkiyat sorumluluğu Konya ve Cezayir üretim merkezlerimizdedir.

Tasarım sürecine dahil edilen ve sürekli yenilenen yazılım paketleri ile CAD yazılımları her zaman günceldir ve tüm tasarım konseptlerimizde en etkin simülasyon ve verifikasyon olanaklarını sunar. Teknik ofisimizde 3D printerlar ile tasarım parçalarının form ve işlevsel olarak uyumluluğu kontrol edilirken üretim merkezlerimizde kullandığımız CNC işleme makinaları oluşturulan tasarımların CAM yazılımları ile tasarımdan üretime eksiksiz bir süreci garanti eder. Bu yöntem, müşterilerimize deneyimli, köklü, güvenilir, eksiksiz bir hizmet sunmamızı sağlar.
Ekibimiz lisanslı Solidworks, Rhinoceros, Autocad ve Grasshopper yazılımlarını kullanarak CAD, STEP, IGES, DWG, DXF, 3D modelleme dahil çok sayıda tasarım formatı ile çalışabilmektedir.

Soyut Mimarlık
Mühendislik

Yapı Cephesi bileşeninin tüm prensipler tarafından dekoratif, yapısal olmayan ve mühendislik performansına tabi olmadığı belirtilmedikçe gerekli taşıyıcı ve performans mühendislik hesaplarının yapılabilmesi için, mimari cephe elemanları tasarımında deneyime sahip profesyonel mühendislerle çalışıyoruz.
 

home-delivery_2008_p202.jpg
Prototip/Mock-up

Bazı durumlarda, özel bir uygulama sürecinde veya yüksek hacimli ürün çalışmasının planlandığı durumlarda, nihai üretime geçmeden önce bir üretim prototipi gerekebilir.
Özellikle serbest form yüzey tasarımlarında yüzey kalitesinden ve pahlarının nihai kontrolü gerektiğinde kendi 3D yazıcımızla prototip üretmeyi tercih ediyoruz.

Karar vericilerin nihai onayı için büyük ölçekli cephe bileşenlerinin bir araya getirilmesi ile mock-up dizayn-üretim-montajı gerçekleştirilir.

bottom of page